Marketing strategiczny

Strategic marketing

Gra decyzyjna ukierunkowana na praktyczne zastosowanie metod i narzędzi zarządzania marketingowego z uwzględnieniem szerszego zakresu decyzji. W zależności od potrzeb klientów uczestnicy formułują strategię marketingową i podejmują decyzje dotyczące marki, ceny, reklamy i dystrybucji. Realizując przyjęta strategię marketingową, gracze mają do dyspozycji więcej segmentów rynku, produktów, opcji reklamowych, punktów sprzedaży oraz raportów rynkowych. Gra pozwala również na więcej sposobów planowania zasobów oraz na wykorzystanie zaawansowanych technik marketingowych, takich jak promocje marek i zachęty dla sprzedawców.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU MARKETINGU

8 decyzji

16 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztaty z podstaw strategii marketingowej oraz zarządzania projektami marketingowymi.

Fabuła

W symulacji uczestnicy otrzymują interesujące zadanie dotyczące zarządzania nowym działem marketingu dużej firmy rowerowej. Ich celem jest wdrożenie nowatorskiej technologii związanej z zastosowaniem bardziej ekonomicznej formy włókna węglowego oraz zaawansowanej drukarki 3D wykorzystującej nowy materiał do budowy ramy rowerowej o dowolnej wielkości i kształcie. Umożliwi to produkcję mocnych oraz lekkich rowerów dostosowanych do rozmiaru i potrzeb każdego klienta. Sprzęt produkcyjny będzie można ustawić w zwykłych magazynach lokalnych przy otwieranych sklepach rowerowych. Rozproszona produkcja pozwoli wyeliminować większość zapasów i zmniejszyć w ten sposób koszty dystrybucji. 


Uczestnicy mają 2 lata na rozwinięcie firmy tak, aby stała się samowystarczalna

i zapewniła zyski.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy zyskowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, perspektywy rozwojowe firmy oraz majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w rozwijaniu i realizowaniu strategii marketingowej w zakresie:

Analizy możliwości rynkowych

Rozwoju marki

Reklamy

Polityki cenowej

Zarządzania sprzedażą

Prognozowania i analizy rentowności

Marketingu internetowego

Wykorzystania zrównoważonej strategicznej karty wyników

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.