Podstawy zarządzania kanałem dystrybucji

Fundamentals of channel management

Gra decyzyjna ukierunkowana na wykorzystanie praktyczne podstawowych metod i narzędzi zarządzania kanałem – logistyką. Koncentruje się na rozwoju i zarządzaniu relacjami między firmami, które stają się albo dostawcami, albo dystrybutorami w ramach międzynarodowej działalności biznesowej. Uczestnicy będą realizować strategię łańcucha dostaw i radzić sobie ze złożonością i konfliktami w jego zarządzaniu. Będą musieli zrównoważyć krótkoterminowe zyski z potencjalnym większym wynagrodzeniem wynikającym z budowania długoterminowych relacji biznesowych. Negocjacje, współpraca i koordynacja działań w celu osiągnięcia pożądanych celów, preferowanie rozwiązań „wygrywa-wygrywa” to wyzwania dla uczestników gry.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA 
KANAŁEM I ŁAŃCUCHEM DOSTAW

4 decyzje

8 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztaty z podstaw zarządzania kanałem dystrybucji.

Fabuła

W symulacji grupa inwestorów venture capital dostarczy kapitał początkowy na założenie firmy poszczególnym zespołom uczestników. Zespoły zostaną albo dostawcami, albo odsprzedawcami w branży mikrokomputerowej. Wszystkie firmy będą miały ograniczone zasoby finansowe i pełną odpowiedzialność księgową. Odsprzedawcy muszą znajdować dostawców, którzy mogą produkować towary, które chcieliby sprzedać na rynku użytkowników końcowych. Dostawcy muszą zwracać się do sprzedawców, aby stali się ich źródłem dostaw. Osiągnięcie wysokiego poziomu koordynacji łańcucha dostaw będzie wymagało szeroko zakrojonych negocjacji i zaufania między zaangażowanymi stronami.


Wraz z rozwojem firm dostawcy podejmują taktyczne decyzje związane z rozbudową fabryki i planowaniem produkcji, aby dostarczyć produkty dla  odsprzedawców. Będą musieli zoptymalizować proces produkcji, zwiększyć poziom realizacji zamówień oraz poprawić jakość i niezawodność produktów. Odsprzedawcy będą decydować o portfelu produktów i budżecie reklamowym, poszerzeniu kanałów sprzedaży i kampaniach marketingowych, aby stymulować popyt na całym świecie. Jakość relacji pomiędzy zespołami uczestników w łańcuchu dostaw będzie kluczowym elementem określającym wyniki poszczególnych drużyn w grze.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy zyskowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie aktywami, ryzyko finansowe, możliwości rozwoju

i majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w zakresie podejmowania trudnych decyzji w obszarach:

Łańcucha dostaw

Zarządzania kanałem

Marketingu

Finansów

Rachunkowości

Outsourcingu

Negocjacji

Budowania relacji biznesowych

Wykorzystania zrównoważonej strategicznej karty wyników

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.