Podstawy zarządzania łańcuchem dostaw 

Fundamentals of supply chain mangement

Gra decyzyjna ukierunkowana na praktyczne wykorzystanie metod i narzędzi zarządzania strategią łańcucha dostaw.  Koncentruje się na rozwoju i zarządzaniu relacjami biznes-firma między zespołami uczestników, które stają się dostawcami lub dystrybutorami w międzynarodowym otoczeniu biznesowym. Uczestnicy muszą sobie radzić ze złożonością i konfliktami w zarządzaniu łańcuchem dostaw, a przede wszystkim z tym, jak zrównoważyć krótkoterminowe zyski z potencjalnym większym wynagrodzeniem wynikającym z budowania długoterminowych relacji biznesowych. Negocjacje, współpraca i koordynacja działań w celu osiągnięcia pożądanych celów, preferowanie rozwiązań „wygrywa-wygrywa” to wyzwania dla uczestników gry.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA 
KANAŁEM I ŁAŃCUCHEM DOSTAW

4 decyzje

8 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztaty z podstaw zarządzania łańcuchem dostaw.

Fabuła

W symulacji grupa inwestorów venture capital dostarczy kapitał początkowy na założenie firmy poszczególnym zespołom uczestników. Zespoły te zostaną albo dostawcami, albo odsprzedawcami w branży mikrokomputerowej. Wszystkie firmy będą miały ograniczone zasoby finansowe i pełną odpowiedzialność księgową. Odsprzedawcy muszą znajdować dostawców mogących produkować towary, które chcieliby sprzedać na rynku użytkowników końcowych. Dostawcy muszą zwracać się do sprzedawców, aby stali się ich źródłem dostaw. Symulacja pokazuje pełny zestaw opcji łańcucha dostaw i umożliwia inwestowanie w przyspieszenie i lepszą koordynację wymiany między partnerami biznesowymi. Aby przyspieszyć proces rozruchu, wszyscy dostawcy zaczynają od fabryki w Azji, a odsprzedawcy mają biuro sprzedaży otwarte w jednym z 12 regionów. Wraz z rozwojem firmy dostawcy podejmują decyzje taktyczne związane z rozbudową fabryki i planowaniem produkcji. Muszą także zoptymalizować proces produkcji, zwiększyć poziom realizacji zamówień oraz poprawić jakość i niezawodność produktów. Odsprzedawcy zdecydują o portfelu produktów i budżecie reklamowym, poszerzeniu kanałów sprzedaży i kampaniach marketingowych, aby stymulować popyt na całym świecie. Jakość relacji pomiędzy zespołami uczestników w łańcuchu dostaw będzie kluczowym elementem określającym wyniki poszczególnych drużyn w grze.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy zyskowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie aktywami, ryzyko finansowe, możliwości rozwoju

i majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w zakresie podejmowania trudnych decyzji w obszarach

Łańcucha dostaw

Zarządzania kanałem

Marketingu

Finansów

Outsourcingu

Negocjacji

Budowania relacji biznesowych

Wykorzystania zrównoważonej strategicznej karty wyników

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.