Strategia nowych przedsięwzięć - rowery

Venture strategy – bikes

Gra decyzyjna ukierunkowana na praktyczne wykorzystanie metod i narzędzi rozwoju i strategii przedsiębiorczości innowacyjnej firmy. Dążąc do osiągnięcia sukcesu, uczestnicy muszą dobierać efektywne narzędzia zarządzania.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I NOWYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ

6 decyzji

16 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztaty z nowych przedsięwzięć, przedsiębiorczości, zarządzania firmą, polityką biznesową oraz projektami

Fabuła

W symulacji uczestnicy inwestują kapitał początkowy w uruchomienie innowacyjnej firmy.  Jej celem jest wdrożenie nowatorskiej technologii związanej z zastosowaniem bardziej ekonomicznej formy włókna węglowego oraz zaawansowanej drukarki 3D wykorzystującej nowy materiał do budowy ramy rowerowej o dowolnej wielkości i kształcie.

 
Rowery produkowane w nowej technologii są lekkie, mocne i niedrogie oraz można je dostosować do wymagań fizycznych i użytkowych każdego klienta. W związku z faktem, iż drukarki 3D umożliwiają produkcję na zamówienie, nie ma potrzeby przechowywania zapasów w żadnym miejscu łańcucha dostaw. Dzięki temu koszty finansowania i przechowywania są wyeliminowane. 


Uczestnicy będą mieli ograniczone zasoby finansowe oraz pełną odpowiedzialność za zarządzanie finansami. Będą projektować i produkować marki oraz rozwijać kampanie reklamowe i kampanie marketingu internetowego. Uruchomią kanały dystrybucji, zbudują zakład produkcyjny, zatrudnią pracowników oraz zdecydują, jakie będą wynagrodzenia. Sporządzą również prognozy popytu i zaplanują produkcję. 


Po fazie testów marketingowych uczestnicy mogą pozyskać dodatkowe fundusze od inwestora zewnętrznego. W zależności od podjętych decyzji zainwestują je w prace badawczo-rozwojowe, rozwój dystrybucji oraz zwiększenie mocy produkcyjnych. Uczestnicy mają 1,5 roku na rozwinięcie firmy tak, aby stała się samowystarczalna i zapewniła zyski z prowadzonej działalności.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy zyskowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie aktywami, ryzyko finansowe, możliwości rozwoju

i majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w rozwijaniu i realizowaniu strategii marketingowej w zakresie:

Zarządzania strategicznego

Projektowania marki

Polityki cenowej

Projektowania reklamy i umieszczenia jej w multimediach

Marketingu internetowego

Zarządzania siłą sprzedaży

Zarządzania zasobami ludzkimi

Zarządzanie produkcją

Zarządzania dystrybujcą

Przepływu gotówki

Inwestowania i pozyskiwania środków

Reagowania na niespodzianki rynkowe

Wykorzystania zrównoważonej strategicznej karty wyników

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.