Strategiczne zarządzanie – rowery

Strategic management – bikes

Gra decyzyjna ukierunkowana na praktyczne wykorzystanie metod i narzędzi zarządzania strategią biznesową na przestrzeni czasu we wszystkich obszarach funkcjonalnych firmy. Dążąc do osiągnięcia sukcesu, uczestnicy koncentrują się na wykorzystywaniu nowych technologii.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA STRATEGICZNEGO

6 decyzji

16 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztaty z zarządzania strategicznego

Fabuła

W symulacji uczestnicy inwestują kapitał początkowy w uruchomienie innowacyjnej firmy. Jej celem jest wdrożenie nowatorskiej technologii związanej z wykorzystaniem bardziej ekonomicznej formy włókna węglowego oraz zaawansowanej drukarki 3D wykorzystującej nowy materiał do budowy ramy rowerowej o dowolnej wielkości i kształcie.

 
Rowery produkowane w nowej technologii są lekkie, mocne i niedrogie oraz można je dostosować do wymagań fizycznych i użytkowych każdego klienta. W związku z faktem, iż drukarki 3D umożliwiają produkcję na zamówienie, nie ma potrzeby przechowywania zapasów w żadnym miejscu łańcucha dostaw. Dzięki temu koszty finansowania i przechowywania są wyeliminowane. 


Uczestnicy będą mieli ograniczone zasoby finansowe oraz pełną odpowiedzialność za zarządzanie finansami. Będą projektować i produkować marki oraz rozwijać kampanie reklamowe i kampanie marketingu internetowego. Uruchomią kanały dystrybucji i zbudują zakład produkcyjny. Zatrudnią pracowników oraz decydować będą o ich wynagrodzeniach. Zajmą się również sporządzaniem prognoz popytu i planowaniem produkcji.


Po fazie testów marketingowych uczestnicy będą mogli pozyskać dodatkowe fundusze od inwestora zewnętrznego. W zależności od podjętych decyzji zainwestują je w prace badawczo-rozwojowe, rozwój dystrybucji oraz zwiększenie mocy produkcyjnych. Uczestnicy mają 1,5 roku na rozwinięcie firmy tak, aby stała się samowystarczalna i zapewniła zyski.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy zyskowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie aktywami, ryzyko finansowe, możliwości rozwoju

i majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w zakresie:

Zarządzania strategicznego

Projektowania marki

Zarządzania kampaniami reklamowymi

Zarządzania polityką cen

Zarządzania marketingiem internetowym

Zarządzania sprzedażą

Zarządzania zasobami ludzkimi

​Wykorzystania zrównoważonej strategicznej karty wyników 

Zarządzania produkcją

Rachunkowością

Zarządzania finansami

Inwestowania 

Zarządzania ryzykiem

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.