Wprowadzenie do biznesu i strategii 

Introduction to business and strategy

Gra decyzyjna ukierunkowana na praktyczne wykorzystanie metod i narzędzi z podstaw zarządzania i strategii, decyzji inwestycyjnych w zakresie badań i rozwoju oraz wyborów dotyczących źródeł finansowania. Uczestnicy koncentrują się na rozwoju i zarządzaniu strategią firmy na przestrzeni czasu z uwzględnieniem jej wszystkich obszarów funkcjonalnych.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU PODSTAW BIZNESU, STRATEGII I FINANSÓW

6 decyzje

12 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztat z biznesu, strategii i/lub polityki biznesowej

Fabuła

W symulacji uczestnicy otrzymują kapitał założycielski na rozpoczęcie działalności. Będą prowadzić całkowicie zintegrowaną firmę, która zajmie się wszystkim, od marketingu po produkcję poprzez zarządzanie zasobami ludzkimi. W trakcie gry uczestnicy budują fabrykę, decydują o kanałach dystrybucji, projektują produkty oraz kampanie reklamowe. Zatrudniają sprzedawców i decydują o ich wynagrodzeniach, zajmują się prognozami popytu oraz prostym procesem planowania produkcji. Po kilku kwartałach prowadzenia biznesu mogą otrzymać dodatkowe fundusze od inwestora zewnętrznego, które będą mogli zainwestować w prace badawczo-rozwojowe nad nowymi technologiami, rozwój dystrybucji oraz mocy produkcyjnych, aby zmaksymalizować wydajność.

 

Uczestnicy mają 1,5 roku na rozwinięcie firmy tak, aby stała się samowystarczalna i zapewniła zyski.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy rentowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie aktywami, zwrot z inwestycji, ryzyko finansowe, możliwości rozwoju i majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w wykorzystaniu podstawowych metod i narzędzi biznesowych, w tym:

Marketingu

Dystrybucji

Sprzedaży

Zasobów ludzkich

Produkcji

Finansów i rachunkowości

Zrównoważonej strategicznej karty wyników

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.