Wprowadzenie do marketingu
Introduction to marketing

Gra decyzyjna ukierunkowana na praktyczne wykorzystanie podstawowych metod i narzędzi zarządzania marketingiem. W zależności od potrzeb klientów uczestnicy formułują strategię marketingową i podejmują decyzje dotyczące marki, ceny, reklamy i dystrybucji. Opinie klientów, dane konkurencji i raporty dotyczące rentowności pozwalają graczom na korygowanie strategii w dynamicznym i wysoce konkurencyjnym środowisku.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU MARKETINGU

6 decyzji

8 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztaty z podstaw marketingu

Fabuła

W symulacji uczestnicy otrzymają intrygujące zadanie dotyczące zarządzania nowym działem marketingu dużej firmy rowerowej. Ich celem jest wdrożenie nowatorskiej technologii związanej z zastosowaniem bardziej ekonomicznej formy włókna węglowego oraz zaawansowanej drukarki 3D wykorzystującej nowy materiał do budowy ramy rowerowej o dowolnej wielkości i kształcie. Umożliwi to produkcję mocnych oraz lekkich rowerów dostosowanych do rozmiaru i potrzeb każdego klienta. Sprzęt produkcyjny będzie można ustawić w magazynach lokalnych przy otwieranych sklepach rowerowych. Rozproszona produkcja pozwoli wyeliminować większość zapasów i zmniejszyć w ten sposób koszty dystrybucji.

Uczestnicy mają 1,5 roku, aby zrealizować zadanie oraz uzyskać zwrot z inwestycji.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy zyskowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, perspektywy rozwojowe firmy oraz majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w rozwijaniu i realizowaniu strategii marketingowej w zakresie:

Analizy możliwości rynkowych

Rozwoju marki

Prognozowania i analizy rentowności

Reklamy

Polityki cenowej

Zarządzania sprzedażą

Marketingu internetowego

Wykorzystania zrównoważonej karty wyników

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.