Wprowadzenie do rachunkowości i finansów

Gra decyzyjna ukierunkowana na praktyczne wykorzystanie podstawowych metod i narzędzi zarządzania finansami

w firmie w kontekście realizowanej strategii. Zarządzanie każdą strategią przekłada się na zarządzanie finansami, dlatego uczestnicy muszą starannie zarządzać swoimi zasobami finansowymi i inwestować w te działania, które przyniosą najwyższą stopę zwrotu.

GRY DECYZYJNE Z ZAKRESU PODSTAW BIZNESU, STRATEGII I FINANSÓW

4 decyzje

8 godzin

Czas trwania

Wykorzystanie

Warsztat z podstaw strategii oraz rachunkowości i finansów

Fabuła

W symulacji uczestnicy otrzymują interesujące zadanie założenia i rozwoju firmy na rynku tak, aby uzyskać w okresie dwóch lat zwrot z tej inwestycji.


Gracze dysponują kapitałem początkowym na rozpoczęcie działalności, ale zasoby finansowe są ograniczone. Ponoszą jednocześnie pełną odpowiedzialność księgową. Otrzymują również zestaw narzędzi do analizy wyników, pozwalający ocenić opłacalność sprzedaży poszczególnych marek, utrzymania regionów sprzedaży oraz wdrażania nowych inwestycji. 


Po kilku kwartałach w biznesie firmy uczestników mogą otrzymać dodatkowe fundusze od inwestora zewnętrznego, które mogą zainwestować w prace badawczo-rozwojowe, ulepszone produkty, rozbudowę dystrybucji oraz zwiększenie mocy produkcyjnych. Uczestnicy mają 1,5 roku na rozwinięcie firmy tak, aby stała się samowystarczalna i zapewniła zyski.

Ocena pracy zespołu

Ocena opiera się na zrównoważonej karcie wyników, która mierzy rentowność, zadowolenie klienta, udział w docelowych segmentach rynku, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie aktywami, zwrot z inwestycji, ryzyko finansowe, możliwości rozwoju

i majątek.

Symulacja zapewnia uczestnikom zdobycie doświadczenia w wykorzystaniu podstawowych metod i narzędzi biznesowych, w tym:

Marketingu

Dystrybucji

Sprzedaży

Zasobów ludzkich

Produkcji

Finansów i rachunkowości

Zrównoważonej strategicznej karty wyników

Zainteresowany grą?

Napisz do nas

p.wardzinski@gfkm.pl  |  Tel: 792-511-588

k.polubinska@gfkm.pl  |  Tel: 600-095-604

  • Black Facebook Icon
  • Czarny LinkedIn Icon

Sukces! Wiadomość wysłana.